Want to find Targeted B2B leads? Slice and dice from over 84 million business prospects across 675+ industries, 400+ technologies, ad spend, and much more. Try it now for FREE!

How it works video / FAQ

El Paso Community College - El Paso County Community College District

199,176

PO BOX 20500 El Paso, TX 79998-0500
http://www.epcc.edu
404-679-4500

Industries: Higher Education, Startups

Technologies: El Paso Community College - El Paso County Community College District is using 7 Technologies.

Employees: We found 0 verified contacts and 987 unverified employees.

Social Media: El Paso Community College - El Paso County Community College District has 220 social media shares and likes.

We have 16 emails for El Paso Community College - El Paso County Community College District.

Analytics Technology

Google Analytics
Google Analytics shows you the full customer picture across ads and videos, websites and social tools, tablets and smartphones. That makes it easier to serve your current customers and win new ones.

Social Media

Web Server Technology

IIS
Internet Information Services (IIS) for Windows Server is a flexible, secure and manageable Web server used for hosting anything on the internet.

Frameworks Technology

ASP.NET
ASP.net is a free web framework for creating websites, apps, and services using HTML, CSS and JavaScript
Microsoft Office SharePoint
is a web application framework and platform developed by Microsoft. First launched in 2001,[3] SharePoint integrates intranet, content management and document management, but recent versions have broader capabilities.[
Telerik
Telerik is a market-leading vendor of UI controls, end-to-end solutions for mobile app development, ALM tools across all major development platforms.

duplicate Technology

Fonts Technology

Google Font API
The "Inline Google Fonts API CSS" filter reduces the number of requests made by a web page that uses the Google Fonts API by inlining the small loader CSS into the webpage. Note that because the loader CSS is browser-specific, this feature is not currently compatible with downstream caching being on or ModifyCachingHeaders being off.

Unverified Contacts

These are contacts we've discovered through publicly available sources and might be outdated.
Use our PerfectLink™ Contact Finder to verify contacts.

Name
Title
Email
Phone
Richard Rhodes
President
Adriana Renteria
Clerk II
Alma Sias
Substitute Faculty PTH NC
Abraham Coello
Instructor Workforce Development
Alberto Delacanal
Instructor Emergency Medical Service
Ahmad Kachmar
Instructor Mathematics ematics
Alejandro Martinez
Instructor CE Personal Enrichment
Alan Parsons
Instructor Fire Technology Academy
Ana Roush
Instructor Emergency Medical Service
Albert Segovia
Instructor CASS Revenue
Alex Hernandez
Director Personnel Services
Ana Gomez
Admin Office Assistant
Elvira Vira Martinez
Administrative Associate
Maria Gomez
Administrative Associate
Olga Tavarez
Assistant Director for Small Business Developm
Georgia Sinclair
Research Associate
Mayra Ortiz Galarza
Research Associate
Daryl Hendry
Director of Admission and Registrar
Daniel Chavez
Instructor Economics
Carolyn Buntyn
Director Testing Serviceices
Marisa Pierce
Manager Gear Up Program
Fabiola Rubio
Vice-President
Carol Kay
Director - Institutional Research
Ernst Roberts
Executive Assistant to the President
Nita Corral-Nava
Director Recruitment/School Relations
Federico Marquez
Director of Student Leadership and Community Development
Shannon Hunt
Chief Human Resources
Doug Schirmer
Data Systems Manager
Alfred Lawrence
Director of Grants Management
Gary Chacon
Management Vice President
Dennis Brown
Vice President of Instruction
Marta De La Fuente
Director, Continuing Education Health
Arvis Jones
Director
David Vega
President, Chief Executive Officer, Sales and Marketing
Anita Rhodes
Associate Dean
Tammie Campos
Dean of Students
Laura Tellez
Accounts Payable Manager
Linda Gonzalez-Hensgen
Director Financial Aid Office
Paula Mitchell
Dean of Science/Math
Claire Buisson-Rodriguez
Media Production Specialist
Randall Monty
Instructor English
Sasha Pimentel Chacon
Instructor English
Pamela Campbell
Instructor English
Paul Vasquez
Instructor English
Sandra Gaytan
Instructor Emergency Medical Service
Pablo Montes
Instructor English
Roxanne Schroeder
Instructor English
William Onick
Instructor English
Susan Minnie
Instructor English
Zaira Crisafulli
Instructor English
Rachel Reyes
Instructor English
Anthony Viscon
Instructor Emergency Medical Service
Osvaldo Orozco
Instructor Engineering
Aileen Kalt
Instructor Emergency Medical Service
Sahalie Hashim
Instructor English
Paula Woods
Instructor English
Francisco Medina
Instructor Engineering
Samuel Forsythe
Instructor English
Angel Esparza
Instructor Engineering
Thomas Casey
Instructor English
Roxanne Martinez
Instructor English
Keith Townsend
Speech Professor
Albert Mijares
Media Production Professor
Mark Negrete
Media Producer
Keri Moe
Speech Professor
Barbara Jo Yancy-Tooks
Speech Professor
Richard Falvo
Speech Professor
Stella Steagall
Speech Professor
Lisa McNiel
Speech Professor
Linda Brown
Speech Professor
Susan Selk
Speech Professor
Patricia Islas
Speech Professor
Gaston Aguirre-Martinez
Specialist FA/VA
Rocio Del Villar
Vehicle Rigistration Clerk
Amanda Pierce
Instructor Emergency Medical Service
Francisco Cruz Soto
Notetaker
Alonso Flores Duarte
Notetaker
Angelica Zuniga
Notetaker
Amy Liliana Aguirre
Notetaker
Gary Jobe
Notetaker
Ignacio Rodriguez
Notetaker
Paola Garcia
Notetaker
Martha Nervais
TV Production Technician
Rachel Rosa Swacus
Notetaker
Janeth Bustos
Notetaker
Tanya Floore
Notetaker
Antonio Garcia
TV Production Technician
Martha Montoya
Notetaker
Marissa Cameron
Notetaker
Pedro Villagrana
TV Production Technician
Reymundo Ray Aguilar
TV Production Technician
Francine Jefferson
Workforce Development Specialist
Megann Hern
Notetaker
Elsa Veronica Lopez
Mathematics Professor
Gabriel Mendoza
Mathematics Professor
Eleanor Barber
Mathematics Professor
Marshall Dean
MathematicsProfessor
Carmen Thompson
Mathematics Professor
Gabriela Schwab
Mathematics Professor
Ivette Chuca
Mathematics Professor
Alfredo Rodriguez
Mathematics Professor
Canaan Blake
Instructor Emergency Medical Service
Enayatallah Kalantarian
Mathematics Professor
Hamdan Ahmad
Mathematics Professor
Juan Gaytan
Tuitions Assistant
Diann Armendariz
Tuition Clerk
Edith Aguirre
Mathematics Professor
Diana Orrantia
Mathematics Professor
Gamal Hussien
Mathematics Professor
Arturo Vasquez
Tuitions Supervisor
Osbaldo Muniz
Instructor Emergency Medical Service
Marcos Riperto
Instructor Emergency Medical Service
Epifanio Villa
Instructor Emergency Medical Service
Jesus Aguilar
Mathematics Professor
Francisco Candelaria
WFD Lab Assistant
Marisela Alarcon
SCS Staff
Barbara Osborne
WF/CE Registration Specialist
Cassandra Castro
SCS Staff
Ana Dominguez
SCS Staff
Janet Taylor
Processing Specialist
Michael Valles
Plumber
Jose Tovar
Mathematics Professor
Paul Finster
Mathematics Professor
Joanne Peeples
Mathematics Professor
Lucy Hernandez Michal
Mathematics Professor
Sharon Yu-Shattuck
Mathematics Professor
Pilar Gimbel
Mathematics Professor
Youmi Shin
Web Maintenance Development eloper
Armando Rivera Solis
Web Maintenance Development eloper
Fernando Kalel Kalel Mares
Web Maintenance Development eloper
Rolando Holguin
Peace Officer I
Dagoberto Perez
Peace Officer II
Antonio Morales
Peace Officer I
Danitza Gonzalez
Peace Officer I
Roy Padilla
Peace Officer I
Javier Guerra
Peace Officer I
Jose Grajeda
Peace Officer I
Jose Calderon
Peace Officer I
Heriberto Franco
Peace Officer I
Lorenzo Colon
Peace Officer I
David Leslie
Peace Officer I
Teresa Turon
Peace Officer I
Graciano Ramirez
Peace Officer II
Osvaldo Vasquez
Peace Officer I
Mervin Fourtner
Peace Officer I
Armando San Roman
Peace Officer I
Jorge Cardenas
Peace Officer I
Edward Thomas
Peace Officer I
Maria Soledad Martinez
Science Lab Assistant
Israel Deltoro
Science Lab Assistant
Samuel Deltoro
Science Lab Assistant
Emil Michal
Physics Professor
Alma Romero
Science Lab Assistant
Graciela Erivez
Vocational Guidance Assistant
Alicia Sosa
Vocational Nursing Professor
Ernesto Soto
Vocational Nursing Professor
Mary Urban-Marquez
Vocational Guidance Assistant
Fariba Ansari
Physics Professor
Kimberley Golucke
Vocational Nursing Professor
Charles Fitzgerald
Physical Therapist Assistant Professor
Susan Tollefson
Literacy Programs Professor
Manuel Garcia
Instructor Electrical Journeyman
Alma Contreras
Instructor Educational Psychology Management
Abraham Yentrapati
Instructor Educational Psychology
Debra Tomacelli-Brock
Physical Therapist
Abraham Armendariz
Instructor Educational Psychology
Raul Serna
Instructor Electrical Journeyman
David Rivera
Instructor Electrical Journeyman
Ricardo Porras
Instructor Electrical Journeyman
Cynthia Rivera
Surgical Technology Professor
Albert Nava
Instructor Educational Psychology
Carlos Paez Paez
Research Associate
Margaret Rodriguez
Surgical Technology Professor
Verne Alkire
Automotive Technology Professor
Leo Pineda
Automotive Technology Professor
Juana Venegas
Audiovisual Assistant
Cecil Phillips
Audiovisual Assistant
Andres Lopez
Audiovisual Assistant
Jaime Valadez
Audiovisual Assistant
Gabriel Najera
Audiovisual Assistant
Samantha Gonzalez
Audiovisual Assistant
Jesus Rojas
Audiovisual Assistant
Isaiah Williams
Audiovisual Assistant
Edna Navarrete
Audiovisual Assistant
Samantha Alvarado
Audiovisual Assistant
Carlos Mejia
Audiovisual Specialist
Kimberly Najera
Audiovisual Assistant
Lionel Palma
Audiovisual Assistant
Victor Cabello
Audiovisual Assistant
Stephanie Padilla
Audiovisual Assistant
Gilbert Garcia
Audiovisual Specialist
Sergio Ramos
Audiovisual Specialist
Hugo Rodarte
Audiovisual Assistant
Osvaldo Luna
Audiovisual Specialist
Luis Cortinas
Audiovisual Assistant
Matthew Bryan
Audiovisual Assistant
Joel Martinez
Audiovisual Assistant
Maria Ontiveros
Audiovisual Assistant
Rene Legarreta
Audiovisual Assistant
Joel Compean
Check Distribution Clerk
Carmen Burds
Instructor Educational Psychology
Garrett Ritchey
Instructor Educational Psychology
Mary Holguin
Instructor Educational Psychology
Xavier Miranda
Instructor Educational Psychology
Alberto Campos
Instructor Educational Psychology
Daniel Matta
Instructor Educational Psychology
Lauralee Barton
Instructor Educational Psychology
Raymundo Velarde
Instructor Educational Psychology
David Cotchery
Instructor Educational Psychology
Roxanne Franco
Instructor Educational Psychology
Sandra Chavez
Instructor Educational Psychology
Sandra Boswell
Instructor Educational Psychology
Charles Pitts
Instructor Educational Psychology
Elizabeth Delgado
Financial Aide Specialist Academic Progress
Elizabeth Coronado
Financial Aide Specialist Electronic Proc
Michael Schwartz
Instructor Education
Amabilia Valenzuela
Instructor Development Office
Brian Kelley
Instructor Economics
Clarissa Martinez
Instructor Drivers Education
Garrett Ryan Garza
Instructor DOL-Auto Collision and Repair
Juan Baquera
Instructor Culinary Arts
Katherine Keyser
Instructor Drama
David Toner
Instructor Economics MDP
Mario Gutierrez
Instructor Diverse Manufacturing Training Revenue
Mark Lozano
Instructor Criminal Justice
Carlos Simpson
Instructor Culinary Arts
Arthur Ortega
Instructor Drivers Education
Carlos Medina
Instructor Drivers Education
Daniel Lara
Instructor Custom Broker/Real Estate
Rajesh Tahiliani
Instructor Economics
Deborah King
Instructor Criminal Justice
Delmarie Colmenero
Instructor Diagnostic Medical Sonography
Kathryn Miller
Instructor Dance
Martha Katz
Instructor Dance
Pablo Romero
Instructor Drafting and Design
Juan Hinojos
Instructor DOL-Auto Collision and Repair
Andrew Medley
Instructor Draft and Design
Frank Ortez
Instructor Criminal Justice
Paul De La Pena
Instructor Economics MDP
Jonathan Bowden
Instructor Culinary Arts
Gerald Adams
Instructor Economics MDP
Gabriel Perez
Instructor Criminal Justice
Michael Cortez
Instructor Economics
Ronaldo Hernandez
Instructor Drivers Education
Roman Wilcox
Instructor Culinary Arts
Ricardo Patino
Instructor Economics
Salvador Torres
Instructor Drafting and Design
Randy Kelley
Instructor Economics
Ronald Szatkowski
Instructor Drama
Randi Marshall
Instructor Culinary Arts
Ronald Downing
Instructor Drivers Education
Tavis Wack
Instructor Custom Broker/Real Estate
Sandra Apuan
Instructor Education
Aurelia Rascon
Instructor Chemistry
Charla Reena Strosser
Instructor Comparative Literature
Camilla Madrid
Instructor Court and Conference Report
Angel Magallon
Instructor Chemistry
Jaime Vigo
Instructor Chemistry
Richard Ainsa
Instructor Court and Conference Report
Richard Sida
Instructor Criminal Justice
Adriana Rascon
Instructor Commu Health Advocacy/Program
Natalie Martinez
Instructor Court and Conference Report
Mary Bonney
Instructor Court and Conference Report
William McGlashan
Instructor Criminal Justice
William Ellis
Instructor Criminal Justice
Jo Anne Hilverding
Instructor Court and Conference Report
Susan Godwin
Instructor Criminal Justice
Alfonso Barrera
Network Technician
Carmen Garcia
Financial Aid Specialist
Rafael Ralph Cabrera
Network Technician
Brenda Juarez
Financial Aid Specialist
Patricia Bibo
Program Assistant
Isabel Ordonez
Program Assistant
Cristina Vielledent
Program Assistant
Maria L Licha Del Rio
Program Assistant
Rolando Vivas
Program Assistant
Doreen Emler
Program Assistant
Flor Garcia-Urias
Program Assistant
Keith Gutierrez
Program Assistant
David Alfonso Acosta
RISE Program SI Facilitator
Katrina Martinez
RISE Program SI Facilitator
Anna Brew
RISE Lab Aid
Gloria Palos
Testing Service Program Assistant
Cristina Holguin
RISE Lab Aid
Hector Font
RISE Lab Aid
Travis Laliberte
RISE Program SI Facilitator
Arturo Herrera
RISE Program SI Facilitator
Juan Franco
RISE Lab Aid
Benjamin Kohanloo
RISE Research Intern
Jason Prine
RISE Research Intern
James Eaton
RISE Program SI Facilitator
Jason Allen Longwell
RISE Program SI Facilitator
Adriana Hb Armenta
RISE Lab Aid
Javier Alberto Delgado
RISE Research Intern
Jarisma Rodriguez
RISE Lab Aid
Michael Joseph Mendoza
RISE Research Intern
Carlos Monserrat
RISE Research Intern
Anna Ramos
RISE Research Intern
Daniel Ayala
RISE Research Intern
Elia Cabral
Testing Serviceices Clerk
Bianca Rivas
RISE Research Intern
Alicia Mendoza
RISE Research Intern
Margarita Estrada
Program Support Clerk
Francisco Palomo
RISE Program SI Facilitator
Marion Elizabeth Treat
Testing Serviceices Clerk
Karina Porras
Testing Serviceices Clerk
Claudia Jaramillo
Financial Aid Specialist
Angelina Barraza
Account Clerk III
Jessie Arellano
Administrative Office Assistant
Guadalupe Alvarez
Administrative Office Assistant
Daniel Guerra
Culinary Arts Professor
Ernest Webb II
Culinary Arts Professor
Anette Serrano
Instructor CE Personal Enrichment
Erika Zuniga
Financial Aid Specialist
Patricia Laskowske
Instructor CE Personal Enrichment
Marisol Romero
Instructor Chemistry
Carmel Fenter
Instructor CE Personal Enrichment
Maria Solis
Financial Aid Specialist
Daniel Trevizo
Instructor CE Personal Enrichment
Maria Lourdes Valdespino
Financial Aid Specialist
Edward Day
Instructor CE Personal Enrichment
Janice Henson
Instructor CE Personal Enrichment
Pamela Marquez
Financial Aid Specialist
Margarita Campos
Instructor CE Personal Enrichment
Gabino Gutierrez
Instructor CE Personal Enrichment
Markita Cross
Instructor CE Personal Enrichment
Armando Gonzalez
Instructor CE Personal Enrichment
Maria Chavira-Quintana
Instructor CE Personal Enrichment
Suman Sirimulla
Instructor Chemistry
David Davis
Instructor CE Personal Enrichment
Julie Trejo
Financial Aid Specialist
Maria Dejesus Lozoya
Financial Aid Specialist
Natividad Lopez
Instructor CE Personal Enrichment
Juanita Maese
Financial Aid Specialist
Shu-Yuan Mayr
Instructor Chemistry
Natalie Rodarte
Instructor CE Personal Enrichment
Guadalupe Frescas
Instructor CE Personal Enrichment
Daphne Richards
Instructor CE Personal Enrichment
Rosa Puertas
Financial Aid Specialist
Riad Cattoche
Instructor Chemistry
Lorena Pescador
Financial Aid Specialist
Maria Faber
Financial Aid Specialist
Maureen Hermosillo
Instructor CE Personal Enrichment
Elias Huereque
Instructor CE Health-Funded
Aaron Silva
Instructor CE Emergency Medical Technician
Maria Parada
Instructor CE Emergency Medical Technician
David Edwards
Instructor CE Health-Funded
James Fannin
Instructor CE Industry Training
Irelanette Broadnax
Instructor CE Health-Funded
Martha Macias
Instructor CE Industry Training
Anna Smith
Instructor CE Consumer/Homemaking
Regan Barnes
Instructor CE Industry Training
Richard Barraza
Instructor CE Personal Enrichment
James Tidwell
Instructor CE Industry Training
Osvaldo Alarcon
Instructor CE Industry Training
Karen Hill
Instructor CE Emergency Medical Technician
Rosa Maria Burgos
Instructor CE Personal Enrichment
Sally Davis
Instructor CE Personal Enrichment
Trinidad Acevedo
Instructor CE Health-Funded
Anastacia Gutierrez
Instructor CE Industry Training
Adrian De La Rosa
Instructor CE Emergency Medical Technician
Francisco Morales
Instructor CE Industry Training
Oscar Torres
Instructor CE Emergency Medical Technician
Rita Pando
Financial Aid Clerk I
Sandra Rodela
Instructor CE Health-Funded
Alejandro Mireles
Instructor Architecture
Danny Gerardo
Instructor Business Management
Carlos Banning
Instructor Business Management
Daniel Robleto
Instructor Biology
David Caldwell
Instructor CE Computer Programs
David Johnson
Instructor Biology
Ibrahim Ekaidi
Instructor Biology
Alicia Valtierra
Instructor Architecture
Alexander Kassim
Instructor Business Management
David Dean
Instructor CE Consumer/Homemaking
Frank Cota
Instructor Business Management
Fabio Lopez
Instructor CASS Revenue
Charumitra Saheba
Instructor Biology
Arlene Alarcon
Instructor Business Management
Elaine Parks
Instructor CE Computer Programs
Barry Levine
Instructor Business Management
Cesar Gonzalez
Instructor Architecture
Carolyn Legorreta
Instructor Biology MDP
Elizabeth Ledger
Instructor Biology
Martha Juarez
Instructor Biology
William Ogletree
Instructor Business Management
Oscar Cordova
Instructor Business Management
Katrina Weber
Instructor Biology
Laila Rajabi
Instructor Biology
Susana Felix
Instructor CASS Revenue
William Sutton
Instructor Business Management
Lawrence Madrid
Instructor Business Management
Maya Theus
Instructor Biology
Orlando Pajon
Instructor Architecture
Sandra Shaw
Instructor CASS Revenue
Jacqueline Haithcock
Instructor Biology
Marta Strobach
Instructor CASS Revenue
Marian Viveros
Instructor Biology
Manuel Bustillos
Instructor Business Management
Katherine Milner
Instructor CE Consumer/Homemaking
Janelle Salkowitz-Bokal
Instructor Biology
Michael Sahs
Instructor CE Computer Programs
Vanessa Mendoza
Instructor CASS Revenue
Sean Bruna
Instructor Anthropology
Ricardo Venegas
Instructor Business Management
Alejandrina Enriquez
ISC Technician
Alfonso Trevino
Instructor ATC
Alejandro Velasco
Instructor ATC
Alfredo Govea
Instructor Americana Language Program
Amanda Munoz
ISC Technician
Carolyn Quillin
Instructor Americana Language Program
Gerardo Guerrero
Instructor Americana Language Program
Juan Bueno
ISC Technician
Emma Uresti
ISC Technician
Miguel Serrano
ISC Technician
Luis Gutierrez
Library Technical Assistant
Ismael Lara
Instructor Art
Xiomara Kretschmer
Instructor Biology
Paloma Vargas
Instructor Biology
Salaheddin Nur
Instructor Biology
Marye Adele Booth
ISC Technician
Maria Valadez
ISC Technician
Michael Lang
Instructor Automotive Technology
Rani Kathamuthu
Instructor Biology
Olga Escobedo
Library Technical Services Clerk
Maria Armengol
ISC Technician
Sarahi Moreno-Bitar
Library Technical Services Clerk
Isadora Stowe
Instructor Art
Steven Lemos
ISC Technician
Daniel Viera
Instructor ATC Customized Training
Jacob Munoz
Instructor Art
Magdalena Olivas
ISC Technician
Barnabie Mejia
Instructor ATC
Davinia Noemi-Gomez Miraval
Instructor Art
Claudia Esparza
Library Technical Services Clerk
Gregorio Martinez-Lizarraga
ISC Technician
Miriam Paez
ISC Technician
Ramon Varela
ISC Technician
Sandra Valadez
ISC Technician
Nancy Coe
ISC Technician
Paul Gannon
Instructor Biology
Thomas Handforth
Instructor Automotive Technology
Donaciana Anna Ramirez
ISC Technician
Frank Rimbach
Instructor Art
Ildefonso A Arturo Azcarate
Library Technical Serviceices Ast
Douglas Ashby
Instructor ATC
Gabriela Oliva
Instructor Americana Language Program
Rudy Escobar
ISC Technician
Deborah Moore
Instructor Art
Jennifer Campbell
ISC Technician
Daniel Bernal
Instructor Americana Language Program
Michael Thornton
Instructor Art
David Bennett
Instructor ATC
Caesar Lopez
Irrigation Specialist
Norma Avila
ISC Technician
Sarelah Aguilar
Instructor Art
William Miles
Instructor Art
Edward Silva
Sociology Professor
Linda Chamblin
Sociology Professor
Joel Villademoros
Sociology Professor
Stacy Mayo
Sociology Professor
Juan P Paul Andrade
Respiratory are Tech Professor
Frederick Torres
Respiratory are Tech Professor
David Coy
Respiratory are Tech Professor
Richard Jarvis
Instructor Anthropology
Manuel Casas
Instructor Apprenticeship Program
Tammy Taggart
Massage Therapy Professor
Joe Old
Mass omm Professor
Douglas Carr
Mass omm Professor
Arturo Cordero
Senior Floorlayer
Arturo Acosta
Social Work Professor
Stephen Kahoe
Social Work Professor
Elizabeth Loya
Supervisor Public Services
Alma Abilez
Supervisor Public Services
Elda Shahabi
Supervisor ISC
James Heiney
Marketing Specialist
Patricia Melendez
Supervisor Data Payables
Amada Marquez
Sign Language Interpreter
Betzaida Chavez
Sign Language Interpreter
Dana Felps
Sign Language Interpreter
Maria Serna
Sign Language Interpreter
Jose Echavarria
Shipping and Receiving Clerk
Hugo Carrillo
Shipping and Receiving Clerk
Sarahi Valdez
Sign Language Interpreter
Deborah Toynes
Tech Resource Program Assistant
Gabriela Chavez
Sign Language Interpreter
Nivia Rodriguez
Shipping and Receiving Clerk
Delia Devora
Personnel Serviceices Assistant
Christine Avila
Personnel Serviceices Assistant
Adrian Marin
STS Peer Trainer
Robert Corral
Parking Enforcement Controller
Norma Loera
Personnel Serviceices Assistant
Aaron Parra
STS Peer Trainer
Maria Raquel Rachel Alvarado
Personnel Serviceices Assistant
Michelle Cedillo
Personnel Serviceices Assistant
Claudia Aguilera
Parking Enforcement Controller
Aaron Medina
Parking Enforcement Controller
James Duran
Testing Services Clerk
Maribel Flores
Testing Services Clerk
Frances Nicholson
Testing Serviceices Clerk
Alexandria Guzman
Testing Serviceices Clerk
Janet Hernandez
Testing Services Clerk
Jason Arriola
Testing Serviceices Clerk
Maria Alba
Testing Services Clerk
Anthony Prieto
Testing Services Clerk
Lucia Lucy Garcia
Testing Serviceices Specialist
Tiffanie Anchondo
Testing Services Clerk
Juan Barley
Testing Services Clerk
Mayra Navarro
Testing Services Clerk
Nelly Ann Cravens-Perez
Registration Clerk II
Marisel Yanez
Registration Clerk II
Marylou Gambee
Registration Clerk II
Cecilia Corona
Registration Clerk II
Eva Dominguez
Registration Assistant
Carlotta A Carla Campuzano
Registration Clerk II
Cecilia Trillo
Registration Aide
Diego Canales
Registration Aide
Virginia Chavira
Registration Clerk II
Jesus Romero
PC Systems Technician
Rosario Urrutia
PC Systems Technician
James Dewane
Instructor Americana Language Program
David Monreal
PC Support Specialist II
Mara Reyes
Instructor Americana Language Program
Hector Borjon
Payroll Clerk
Mary Jo Mj Linney
Instructor Americana Language Program
Maria Oliva
Instructor Americana Language Program
Raul Armendariz
Instructor Advanced Manufacturing
Ricardo Flores
Instructor Advanced Manufacturing
Raquel Ramirez
Instructor Americana Language Program
Maria Ramirez
Instructor Americana Language Program
Maria Barraza
Payroll Clerk
Maria Teresa Mata
Instructor Americana Language Program
Patricia Contreras
Instructor Americana Language Program
Fernando Gomez
Instructor Advanced Manufacturing
James Zitko
Instructor Advanced Manufacturing
Maria Mora
Instructor Americana Language Program
Isabel Hernandez
Payroll Clerk
Marilyn Dawn Bugg
Instructor Americana Language Program
Roxanne Rodriguez
Instructor Americana Language Program
Martha Dominguez
Instructor Americana Language Program
Eduardo Flores
Registration Aide
Emily Ray
Registration Aide
Mary Charay
Registration Aide
Jonathan Ruiz
Registration Aide
Vanessa Ruvalcaba
Registration Aide
Jessica Ulloa
Registration Aide
Ruben Gallegos
Graduation Specialist
Richard Bowlin
Instructor Advanced Manufacturing
Arturo Anchondo
Business Development elopment Advisor
Joseph Ferguson
Business Development elopment Advisor
Johanna Nelson
Business Development Advisor
Jose Ramirez
Chief of Police
Maria Giner
Certification Specialist
Dana Eisenga
Athletic Information Program Director
Maria Mares
Certification Specialist
Adrian Acuna
Certification Specialist
Jose Angel Granillo
ATC Lab Assistant
Adam Gawason
Athletic Coach-Baseball
Cecilia Olivas
ATC Resource Specialist
Carmen Castillo-Attar
Counselor SD
Leticia Flores
Health Professional and Related Professor
Aurora Castro
Instructor Adult Basic Education
David Ash
Instructor Accounting
Oscar Manriquez
Instructor Adult Basic Education
Bernardo Castaneda
Instructor Advanced Manufacturing
Isabel Fitzgerald
Instructor Accounting
Jason Palomo
Instructor Adult Basic Education
Marjorie Marinovic
Instructor Accounting
Sandra Campbell
Instructor Accounting
Ruben Gutierrez
Music Professor
Cheryl Ann Bowman
Senior Tech Resource Advisor
Doroteo Franco
Senior Tech Resource Advisor
Armando Torres
Technical Resources Specialist
Rolando Cardenas
Volunteer Faculty
Jose Olivas
Volunteer Faculty
Buryl Canuteson
Volunteer Faculty
Christine O'Leary
Volunteer Faculty
Rosa Pena
Volunteer Faculty
John Gable
Volunteer Faculty
Brian Gillis
Volunteer Faculty
Margaret Gail Shipley
Economics Professor
Jose Cabrales
Health and Science omp Lab Assistant
Randa Khattab
Health and Science omp Lab Assistant
Carlos Aguilar
Economics Professor
Deborah Caskey
Geology Professor
Claudia Chacon
History Professor
Sulaiman Abushagur
Geology Professor
Mark Norbeck
History Professor
Ronald Suciu
History Professor
Aimee Harris
History Professor
Manfred Silva
History Professor
Norman Love
History Professor
Patrick Pynes
History Professor
Joshua Villalobos
Geology Professor
Kathleen Devaney
Geology Instructor
Richard Baquera
History Professor
Albert Burnham
History Professor
William Harmon
Lab Facilities Supervisor VV
Maria Prospero
Interior Design Professor
George Williams
Library Clerk
Fabian Becerra Espinoza
Library Clerk
Anabel Vidales
Library Clerk
Carlos Guevara
Library Clerk
Concha Vaquera
Library Clerk
Blake Klimasara
Library Clerk
Daniel Erives
Library Clerk
Brenda Ramos
Library Clerk
German Munoz
Library Clerk
Ivan Delgado
Library Clerk
Gilbert Medrano
Library Clerk
Martha Alicia Gamboa
Library Clerk
Samuel Ruiz
Library Clerk
Juan Blanco
Library Clerk
Maria Gudino
Library Clerk
Regina Blanco
Library Clerk
Son Bell
Library Clerk
Veronica Morales
Library Clerk
Yolanda Barboza
Library Clerk
Marina Cano
Recruiter
Raquel Bustillos
Recruiter
Valerie Lopez
Recruiter
Albert Viera
Multi Media Support Coordinator
James Townsend
Multi Media Support Coordinator
Janet Eveler
Reading Instructor
Hilda Mendoza
Scheduling Assistant
Carmen Nunez
Reading Lab Assistant
Beatriz Villegas
Reading Lab Assistant
Michael Coulehan
Reading Instructor
Ventura Molina
Reading Instructor
Robert Walker
Assistant Registrar Workforce
Sonja Rosales
Cosmetology Professor
Josephine Josie Cruz
Cosmetology Professor
Robin Russell
English Professor
Terri Mann
English Professor
Rebecca Moore
English Professor
Robert Yarbrough
English Professor
Richard Yanez
English Professor
Ruth Vise
English Professor
Tony Procell
English Professor
Theodore Johnston
English Professor
Teresa Duran
English Professor
Carlos Ramirez
Emergency Medical Services Professor
Angel Carrillo
Emergency Medical Technician Lab Facilities Coordinator
Carlos Prado
Emergency Medical Services Professor
Antonio Ayub
Emergency Medical Services Professor
Robin Aiona
Emergency Medical Service Lect
Francisco Ceniceros
Library Assistant
Isabel Chavira
Library Assistant
Beatriz De La Trinidad
Library Assistant
Rebecca Retana
Library Assistant
Robert Sandoval
Library Assistant
Astrid Montes
Library Assistant
John Salas
Library Assistant
Carlos Molina Torres
Senior Programmer Analyst
Roberto Morrow
Senior Programmer Analyst
Yvonne Barraza Almanza
Senior Programmer Analyst
Jackie Gaines
Senior Programmer Analyst
Daniel Gaytan
Senior Programmer Analyst
Patricia Gonzalez
Systems Support Assistant
Rebecca Vasquez
Purchasing Systems Assistant
Isabel Flores
Purchasing Customer Service Specialist
Sandra Sumner
Purchasing Customer Service Specialist
Gustavo Luevano
Records Management Clerk
Fernando Mata
Curriculum Monitoring Assistant
Rachel Ortega
Curriculum Monitoring Specialist
Jose Vazquez
Distributional Serviceices Assistant
Carlos P Charlie Mares
Help Desk Clerk
David Walker
Help Desk Clerk
Jesus Corral
Help Desk Clerk
Tiffany Deveze
Help Desk Clerk
Juan Segovia
CSD Campus Representative
Charles Yakubovsky
CSD Campus Representative
Martha Davis
Dispatcher
Jorge Garcia
Dispatcher
Cynthia Esther Luna
Dispatcher
Patricia Zamora
Dispatcher
Felix Hinojosa
Kinesiology Professor
Frank Ortiz
Kinesiology Professor
Ernesto Canales
General Mechanic
Stephanie Martinez
Kinesiology Professor
Javier Lopez
Kinesiology Lab Assistant
Lucia Lucy Rosas
Faculty redentials Assistant
Jacqueline Henry
Kinesiology Professor
Miguel Lopez
Kinesiology Lab Assistant
Michael Alcantar
General Mechanic
Javier Perea
Miscellaneous PT Faculty NC
Yolanda Ruvalcaba
Miscellaneous PT Faculty
Guadalupe Tapia
Miscellaneous PT Faculty
Daniel Duchene
Miscellaneous PT Faculty NC
Cathy Smith
Miscellaneous PT Faculty
Roberto Trevizo
Miscellaneous PT Faculty NC
Jorge Herrera
Miscellaneous PT Faculty NC
Brenda Perry
Miscellaneous PT Faculty NC
Saul Navarrete
Miscellaneous PT Faculty NC
Jesus Archuleta
Senior Painter
Martha Angelica Arvizo
Assistant Registrar for Registrtn
Guillermo Terrazas
Athletic Assistant
Ruben Casas
Athletic Assistant
Lucretia Thomas
CCRT Professor
Juventino Saucedo
Athletic Assistant
Raul Pinales
Athletic Assistant
David Calderon
Athletic Assistant
Karen Moore
Athletic Assistant
Brenda Willmarth
Administrative Associate
Claudia Saucedo
Athletic Assistant
Elvia Celia Pacheco
Administrative Associate
Guadalupe J Lupe Silva
Administrative Associate
Charles Williams
Criminal Justice Professor
Raul Lerma
Associate Director Studnt Financial Aid
Earl York
Crime Justice Professor
Michelle Watkins
Criminal Justice Professor
Mirella Pasillas
Coordinator-Scholarships-Exemptions
Elizabeth Scott
Clerk II
Fatima Valles
Clerk II
Maria Sandoval
Clerk II
Araceli Corral
Clerk II
Azalia Nava Pena
Clerk II
Guadalupe Marquez
Clerk II
Margarita Ramos
Clerk II
Elsa Hernandez
Clerk II
Kathleen Lopez
Director E Ind Training and Pers Enrchmt
Jean Garrison
Health Information Tech Professor
Alberto Villegas
Librarian
Gale Sanchez
Librarian
Oscar Baeza
Librarian
Carlos Humphreys
Librarian
Daniel Vasquez
Associate Director Personnel Serviceices
Araseli Arango
Cataloging Technical Assistant
Lucy Gallardo
Administrative Associate
Vickie Aguilar
CE Registration Clerk
Melissa Laibinis
Class and omp Analyst
Juan Flores
Director Auxilliary Services
Norma Leticia Moreno
Information Systems/Information Technology Technology Professional
Leopoldo Villalobos
Legal Assistant Professor
David Kreitel
Systems Administrator
Jose Noriega
Senior Automotive Mechanic
David Licano
Systems Administrator
Sandra Kaye McHale
Administrative Associate
Elizabeth Romo
Admin Office Assistant
Leticia Hernandez
Admissions Assistant
Rose Lujan
Admissions Assistant
Blanca Bueno
Admin Office Assistant
Christiane Gomez
Admin Office Assistant
Rebecca Luna
Admissions Assistant
Camille Benitez
Admin Office Assistant
Mayela Farah
Admin Office Assistant
Belinda Quinones
Admissions Assistant
Maria Angela Jimenez
Admin Office Assistant
Vanessa Licon
Admissions Assistant
Emily Alonzo
Admissions Assistant
Maria R Mary Ortega
Admin Office Assistant
Teresa Reyna
Admin Office Assistant
Martha Valencia
Admissions Assistant
Irene Escobar
Admin Office Assistant
Ana Ruiz
Admissions Assistant
Norma Esparza
Admissions Assistant
Ashley Meza
Admin Office Assistant
Mary Ann Sarver
Admin Office Assistant
Elizabeth Marin
Admin Office Assistant
Gabriel Rodela
Admissions Assistant
Denice Berenice Contreras
Admissions Assistant
Manuel Grado
Cashier
Daniel Ponce
Cashier
Karina Juarez
Cashier
Ashley Estrada
Cashier
Danialle Beltran
Cashier
Luz Elena Prieto
Cashier
Betzabel Roman
Cashier
Norma Garza
Cashier
Ana Loera
Cashier
Ignacio Martinez
Cashier
Laura Carmona
Cashier
David Galatzan
Advertising Graphics and Design Instructor
Hadeel Hamdan
Cashier
Rebecca Luz Herrera
Cashier
Vanessa St. John
Cashier
Celia Romero
GED Testing Assistant
Judith Massello
GED Testing Assistant
Yeyn Lee Aguilar
Cashier
Sally Borrett
GED Testing Serviceices Assistant
Yolanda Pedregon
GED Testing Assistant
Deborah Debbie Sweet
FA Tech Resource Advisor
Margaret Saavedra
GED Testing Assistant
Nora Balderas
Diagnostic Medical Sonography Instructor
Alejo Ramirez
Journey Painter
Mariano Olmos
Engineering Professor
Yolanda Birdine
Learning Facilitator III
Janice Dewitt
Learning Facilitator
Liliana Jaurrieta
PTH NonInstructor uctional
Melanie Longhurst
PTH NonInstructor uctional
Vanessa Bretado
PTH NonInstructor uctional
Edgar Bridges
PTF NonInstructor uctional
Kay Taggart
PTF NonInstructor uctional
Margarita Dominguez Flores
PTH NonInstructor uctional
Patricia Savino
PTF NonInstructor uctional
Ana Rojo
PTH NonInstructor uctional
Claudia Juarez
PTH NonInstructor uctional
Ricardo Cano
PTH NonInstructor uctional
Maria Gleason
PTF NonInstructor uctional
Paul Hotchkin
PTF NonInstructor uctional
Adriana Flores
PTH NonInstructor uctional
William Seigler
PTF Credit
Pamela Payne
Admin Assistant to the President
Raymundo Brooks
Continuing Education Professor Auctional Assistant
Eric Klein
Continuing Education Professor Auctional Assistant
Arturo Lozoya
Continuing Education Professor Auctional Assistant
Maria Peay
Continuing Education Professor Auctional Assistant
Israel Gallegos
Continuing Education Professor Auctional Assistant
Alejandro Becerra
Continuing Education Professor Auctional Assistant
Laura Pacheco
Assistant Coach
Jarod Zelaska
Assistant Coach
Alan Arellano
Clerk III
Charles Eichhorn
Detective/Investigator
Susana Gomez
Clerk III
Arlene Hernando
Clerk III
Miguel Reza
Clerk III
Savannah Galvan
Clerk III
Cecilia Pineira
Clerk III
Dorothea Toliver
Clerk III
Carlos Moreno
Clerk III
Concepcion Paez
Clerk III
Roberto Mendoza
HVAC/Controls Technician
Graciela Acuna Zavala
Medical Lab Technology Professor
Aida Candelaria
Instructor Young Peoples College
David Reyes
Clerk III
Angel Ortega-Soto
Instructor Young Peoples College
Manuel Ochoa
Instructor Young Peoples College
Arturo Saldana
Instructor Young Peoples College
Cavaan Miller
Instructor Young Peoples College
Damian Foster
Instructor Young Peoples College
Daniel Carrasco
Instructor Young Peoples College
Matthew Brown
Instructor Young Peoples College
Maria Cossio
Instructor Young Peoples College
Salvador Flores
Instructor Young Peoples College
Graciela Duran
Instructor Young Peoples College
Blanca Garcia
Instructor Young Peoples College
Nancy Olszewski
Instructor Young Peoples College
Carmen Ayala
Instructor Young Peoples College
Janice Wolfe
Instructor Young Peoples College
Lorraine Montiel
Instructor Young Peoples College
Maria Matar
Instructor Young Peoples College
Maria Munoz
Instructor Young Peoples College
Natalia Gonzalez
Instructor Young Peoples College
Gerardo Chong
Instructor Young Peoples College
M Pilar Arriaga-Schoenbrun
Instructor Young Peoples College
Francisco Vazquez
Instructor Young Peoples College
Michael Velez
Instructor Young Peoples College
Cathy Soto
Medical Assisting Tech Professor
Barbara Salazar
Instructor Workforce Development
Guadalupe Diaz
Instructor Workforce Development
Ignacio Maldonado
Instructor Workforce Development
Sandra Imperial
Instructor Vocational Nursing
Maria Bujanda
Instructor Vice President Instructor uction
William Fleming
Instructor Young Peoples College
Maria Esther Luna
Instructor Visual and Performing Arts
Vanessa Colon
Instructor Young Peoples College
Antonio Guerrero
Instructor Visual and Performing Arts
Stephanie Terrazas
Instructor Young Peoples College
Susana Contreras
Instructor Upward Bound FY 2011
Ramon De La Rosa
Instructor Workforce Development
Marcos Del Hierro
Instructor Upward Bound FY 09
Bryan Olson
Instructor Texas Peace Officer Program
Pablo Navarro
Instructor Travel and Tourism
Patricia Luna
Instructor Travel and Tourism
Debbie Farrelly
Office Information Systems Professor
Margaret Endlich
Office Information Systems Professor
Jessica Mancebo Del Castillo
Clerk III
Dean Kinder
Instructor Texas Peace Officer Program
Linda Silva
Office Information Syst Professor
Ivan Torres
Academic Resource Specialist
Cecilia Ponce
Academic Office Assistant
Dawn Pennington
Academic Office Assistant
Margarita Atkins
ACS Lab Specialist
Nicolas Mercado
ACS Lab Assistant
Roberto Diaz
ACS Lab Assistant
Nancy Quiroz
ACS Lab Assistant
Ariana Torres-Guerra
Academic Office Assistant
Consuelo Orozco
ACS Lab Assistant
Cristobal Montano
ACS Lab Specialist
Enid Cordova
Academic Office Assistant
Guadalupe Davila
ACS Lab Specialist
Ramona Cadena
ACS Lab Assistant
Ismael Delarosa
ACS Lab Assistant
Monica Montenegro
ACS Lab Specialist
Christopher Rubio
ACS Lab Assistant
Maria Torres
Academic Office Assistant
John Huerta
ACS Lab Assistant
Maria Villalba
Academic Office Assistant
Maria Delgado
ACS Lab Assistant
Norma Favela
ACS Lab Assistant
Perla Renteria
ACS Lab Assistant
Juan Araujo
ACS Lab Assistant
Adriana Badillo
ACS Lab Assistant
Estela Padilla
ACS Lab Assistant
Eduardo Contreras
ACS Lab Assistant
Leticia Valadez
Admissions Specialist
Esperanza Ordaz
Admissions Evaluation Assistant
Patricia Gunnells
Admissions Evaluation Assistant
Irma Gonzalez
Accounts Receivable Clerk
Dina Arroyos
Career Service Assistant
Ana D Denise Delgado
Career Service Assistant
Margarita Castanon
Career Service Assistant
Laura Beltran
Career Service Assistant
Daniel Cereceres
Career Service Assistant
Jaime Aragon
Career Service Assistant
Pablo Rivera
Career Service Assistant
Emmanuel Moreno
Architecture Professor
Silvia Dominguez
Career Service Assistant
Pedro A Pete Mora
Career Service Assistant
Patricia Mendiola
Career Service Assistant
Lawrence Wade
Clerk III
Juan Chavez
Clerk III
Richard Parraz
Clerk III
Maricruz Muro
Clerk III
Sandra Gutierrez
Clerk III
Daniela Dominguez
Clerk I
Beatriz Ortega
Clerk I
Armida Castaneda
Clerk II
Cynthia Moctezuma
Clerk I
Gilbert Viera
Clerk I
Estrellita Gomez
Clerk II
Gabriel Tellez
Clerk I
Christopher Jimenez
Clerk I
Elizabeth Miramontes
Clerk I
Jonathan Michael Briones
Clerk I
Heriberto Martinez
Clerk I
Joshua Sanchez
Clerk I
Haydee Saavedra
Clerk II
Lorena Castro
Clerk I
Sandra Diaz
Clerk II
Victor Garcia
Clerk II
Maribel Avila
Clerk II
Jorge Silva
Clerk I
Reymundo Morales
Clerk I
Eduardo Gallegos Morales
Clerk I
Mariam Cuomo
Clerk I
Maribel Anita Medina
Clerk I
Pedro Hernandez
Clerk II
Sandra Ramirez
Clerk II
Teresa Fierro
Clerk II
Wanda Valdemar
Clerk II
Maria Duran
Clerk III
Miguel Veliz
Clerk II
Maria Vasquez
Clerk I
Patricia Lowney
Clerk I
Michael La Prade
Clerk I
Zaida Jimenez
Clerk II
Salvador Moreno
Clerk II
Raymond Roberts
Clerk I
Rosa Villanueva
Clerk II
Priscilla Pineda
Clerk II
Raul Saenz
Clerk I
Irene Perez
Clerk I
Manuela Mejia
Clerk I
Nathalie Medina
Clerk I
Terrin Abigail Hoffmann
Clerk I
Rosa Granados
Clerk I
Victor Ruiz
Clerk I
Ruben Gonzalez
Clerk I
Sara Brown
Clerk I
Ricardo Ruiz
Clerk I
Vanessa De La Pena
Clerk I
Guadalupe Akell
Clerk I
Yvonne Rivas
Clerk I
Dolores Guillen
Clerk I
Diana Twelves
Instructor Speech
Deanna Varela
Instructor Speech
Francisco Juarez
Instructor Texas Peace Officer Program
Mark Austin
Instructor Texas Peace Officer Program
Israel Banuelas
Coordinator Maintenance Serviceices
Charlotte Wiedel
Instructor Speech
Mark Albertson
Instructor Speech
Eduardo Rodriguez
Instructor Speech
Alvaro Arvizo
Instructor Speech
Michael Short
Instructor Texas Peace Officer Program
Hector Serrano
Drama Professor
Elizabeth Jimenez
Instructor Texas Peace Officer Program
Leah Osborne
Instructor Speech
Karina Koerper
Instructor Speech
Jonathan Schwind
Instructor Speech
Allaa Salama
Instructor Sociology
Pamela Aguirre
Instructor Social Work Program
Andrea Westover
Instructor Senior Adult Program
Marina Gallardo
Instructor Social Work Program
Bibiana Almanza
Instructor Sociology
Patricia Resler
Instructor Speech
Wade Cornelius
Instructor Speech

Additional Info and Employees

epcc.edu Emails

Sign up to get full access to all the epcc.edu emails we have.

h***@epcc.edu
g***@epcc.edu
r***@epcc.edu

p***@epcc.edu
l***@epcc.edu

t***@epcc.edu
o***@epcc.edu

m***@epcc.edu

v***@epcc.edu
a***@epcc.edu

f***@epcc.edu
c***@epcc.edu

Find emails for El Paso Community College - El Paso County Community College District executives, including the Chief Executive Officer, Chief Financial Officer, and Chief Marketing Officer.