Want to find Targeted B2B leads? Slice and dice from over 84 million business prospects across 675+ industries, 400+ technologies, ad spend, and much more. Try it now for FREE!

How it works video / FAQ

Univ of Nebraska - University of Nebraska

9,163

3835 Holdrege Street Varner Hall Lincoln, NE 68503
http://www.unl.edu
402-472-7211

Industries: Higher Education, Online Publishing, College, Startups

Technologies: Univ of Nebraska - University of Nebraska is using 5 Technologies.

Employees: We found 0 verified contacts and 435 unverified employees.

Social Media: Univ of Nebraska - University of Nebraska has 5,560 social media shares and likes.

We have 15 emails for Univ of Nebraska - University of Nebraska.

Social Media

Web Server Technology

Apache
The Apache HTTP Server Project is an initiative to develop and maintain an open-source HTTP server for operating systems such as UNIX and Windows NT.
IIS
Internet Information Services (IIS) for Windows Server is a flexible, secure and manageable Web server used for hosting anything on the internet.

Frameworks Technology

Adobe Dreamweaver
is a proprietary web development tool developed by Adobe Systems. Dreamweaver was created by Macromedia in 1997,[1] and was maintained by them until Macromedia was acquired by Adobe Systems in 2005.

duplicate Technology

Widgets Technology

Pinterest
Pinterest is a visual discovery tool that you can use to find ideas for all your projects and interests.

Unverified Contacts

These are contacts we've discovered through publicly available sources and might be outdated.
Use our PerfectLink™ Contact Finder to verify contacts.

Name
Title
Email
Phone
David Lechner
VP - Business & Finance
Jeffrey Bassford
Business & Finance Assistant
Ed Wimef
Assistant to the VP - Human Resources
Mary Jarvi
Webmaster
Richard Golden
Assistant Chief Information Officer
C. Ritz
Network Coordinator - IS
Richard Haugerud
Assistant Director - Information Systems
Kent Eitzmann
Networking Specialist
Michael Justus
Finance Manager
Michael Hansen
Telecommunications Specialist
Gary Bargen
Assistant Athletic Director of Compliance Athl
Janice Brown
Accounting and Audit Manager Athletics
Jami Hagedorn
Finance/HR Manager
Laureen M Laure Smith
Assistant Director of Compliance Athletics
Mary Lagrange
Director Financial Accounting/Reporting
William Bode
C P M Director of Purchasing and Materials Man
Dori Smidt
Cost Accountant and Business Center Manager FM
Sandra Pettigrew
Admin/Employees/Educator Manager
Alan Budt
Custodian II FM and P Custodial Services
Andrew Ehrisman
Construction Supervisor FM and P Landscape Ser
Alan Dean Eberspacher
Access Controls Engineer FM and P Building Sys
Allen Leiser
Construction Technician FM and P Landscape Ser
Albert Martin
Control Systems Tech FM and P Building Systems
Andrew Martin
Custodial Specialist FM and P Custodial Servic
Albert Showen
Control Systems Tech FM and P Building Systems
Ana Trujillo
Custodian II FM and P Custodial Services
Billy Maxwell
Assistant Coach-Track, Athletics
Adonna Fleming
GIS/Geosciences Librarian
William Straub
Head Coach-Womens Bowling, Athletics
William Spangler
Head Coach-Mens Golf, Athletics
Alma Ramirez-Rodgers
Assistant Director, Engineer Deans Office-Omah
Andrea Shahan
Senior Designer University Press
Alan Jeffrey Tomkins
Director Public Policy Center
Kim Schellpeper
Associate Director of Academic Programs Athlet
Norman Schaeffer
Instructional Facilities Manager Information S
Suzan Lund
Associate Director Sponsored Programs
Todd Jensen
New Media Center Manager Information Services
Andrew Schadwinkel
Marketing Specialist, Assistant Director of Ad
Robert Beckstrom
Manager Admin Services FM and P Building Syste
Marisol Rodriguez
Lincoln Director Nebraska Business Development
Amy Alderman
Area Supervisor FM and P Landscape Services
Brian Dieterman
Area Supervisor FM and P Landscape Services
Clark Devries
Director FM and P Utility Services
Dan Dresselhaus
Area Supervisor FM and P Landscape Services
David Guenther
Landscape Assistant FM and P Landscape Service
Daniel Moseman
Landscape Assistant FM and P Landscape Service
Jeffrey Chambers
Project Director Ctr Children Family and the L
Dee Ann Allison
Director Computing Operations and Research Ser
David Delashmutt
Assistant Manager AS Facilities Operations
Derek Freeman
Development Operations Manager Athletics
Eric Haynes
Assistant Director of Facilities Athletics
John Ingram
Assistant Athletic Director for Facilities Ath
Kenneth Krenk
Manager Midwest Roadside Safety Facility
Lendall Ritnour
Indoor Facilities Operation Manager Campus Rec
Randy Gobel
Assistant Director Facilities Athletics
Jim Holloway
Research Manager Midwest Roadside Safety Facil
Jae Ryu
Associate Dean Research and New Initiatives
Sara Bg Basiaga
Assistant Director Chemistry
Walter Hancock
Electronics Shop Manager Chemistry
Ed Barnes
CTO/CIO
Kirk Hartman
HuskerVision Creative Director Athletics
Danny Ladely
Director Mary Riepma Ross Media Arts Center
Dwight Leggott
Information Systems Support Manager
Lindsay Wischmeier
Director of Volleyball Operations Athletics
Jeffrey Griesch
Director of Media Relations Operation Athletics
Janell Hall
Concessions Operations Manager Athletics
Jane Craig
Education Director
Nancy Shank
Associate Director Public Policy Center
Rex Allen Dieter
Systems Manager Mathematics
Sheila Brunkhorst
Stage/Events Manager School of Music
Jimmy Jackson
Assistant Director-BSM FM and P Building Systems Maintenance
Scott Bruhn
Assistant Media Relations Director Athletics
Rachel Zeng
Associate Director-Confucius Institute Academic Affairs
Loren Frerichs
HELP DESK Manager
Shamus Craig McKnight
Assistant Media Relations Director Athletics
Holly Adam
Ticket Manager
Robert Clark
Director Student Accounts
Vicki Highstreet
Executive Director
James Cotter
Director of Advising College of Education and Human Sci
Thomas Labedz
Collections Manager/Museum University Museum
Linda Johnson
Director Graduate Studies and Research
Elizabeth Neeley
Project Director Public Policy Center
Robert Burton
Associate Athletic Director Athletics
Keith Joseph Mann
Media Relations Director Athletics
Kevin Herbel
Director Business Planning and Reporting Athletics
John Bernthal
Director/Chair Special Ed and Communic Disorders
Francis Allen
Director-Mens and Womens Gymnastics Athletics
David Conrad
Director of Licensing
Lonnie Albers
Director-Athletic Medicine Athletics
Corrie Sears
Marketing Director Athletics
Michael Stephens
Director of Corporate Mrkt Licensing and Conc Athletics
Mary Sutton
ALTC Manager College of Education and Human Sci
Denise Gutzmer
Director University of Nebraska
Gary Aerts
Director Information Systems
Ardell A Shot Kleen
Director of Technology Athletics
Dusty Alves
Video Director Athletics
Eric Muff
Information Services Manager Athletics
Nancy Busch
Associate Dean
David Belik
Information Technology Systems Manager
Scott Chaffin
Systems Manager Computer Science and Engineering
Joseph Croft
Director of Mens Basketball Operations Athletics
Katherine Jewell
Associate Director of Academic Programs Athletics
Tom Carrell
Finance Manager
Rosalee Swartz
Dir Recruiting
Jerry Weber
Director Employees
Tim Terrell
Director Finance/R&D
Gregory Clayton
Benefits
Sonja Rossum
VP
Roshan Pajnigar
Director Benefits/Recruiting
Dorothy Davis
Employees Manager
Christine Jackson
Vice Chancellor Business and Finance
Blake France
Project Specialist Comm. & Operations
Mary Elliott
Assistant Manager CPN Facilities Operations
John Heise
Manager Housing Special Projects Housing Facilities Operations
Ricky Cleary
Assistant Manager Selleck Facilities Operations
Steve Dunbar
Executive Director
Jay Terry
Equipment Manager Athletics
Angela Timmons
Director-Womens Basketball Operations Athletics
Kelly Clark
Manager, Housing Facilities Operations AS Facilities Operations
Patrick Carlin
Manager CPN Facilities Operations
Mary Bolin
Head
Carrie Vitullo
Marketing Operations Manager Athletics
Gerald Lokie
Manager BF Facilities Operations
Jolene Deinert
Assistant Manager HSS Facilities Operations
James Manthey
Manager Selleck Facilities Operations
Leona Barratt
Technical Training Associate
Mark Holste
Housing Facilities Operations Manager HSS Facilities Operations
Roy Cole
Manager Facilities Operations
Robert Losee
Operations Manager
Vicki Eastman
CYT Library Operations Manager University Libraries
William Crittenden
Assistant Coach-Soccer, Athletics
William Latta
Lecturer Business Ed Coordinator, Teaching, Learning and Teacher Ed
Martha Horvay
Senior Lecturer Textiles Clothing and Design
Carol Easley
Senior Lecturer Textiles Clothing and Design
Weldon Sleight
Dean
Gary Cunningham
Dean and Director, Agricultural Research Division
Richard Hennecke
Refuse/Recycling Material Collector, FM and P Landscape Services
William Allerheiligen
Refuse/Recycling Material Collector, FM and P Landscape Services
Brooke Hay
Project Manager/Designer
Harlan Bauers
Custodian II FM and P Custodial Services
Frances Mary Abbott
Staff Secy III FM and P Facilities Plan and Construction
Giang Huynh
Custodian II FM and P Custodial Services
Robert Newton
Custodian II FM and P Custodial Services
Duane Gregg
Custodian II FM and P Custodial Services
Emily Casper
Landscape Architect Fm and P Landscape Services
Jeffery Clapper
Carpenter II FM and P Building Systems Maintenance
Gina Schilke
Custodian II FM and P Custodial Services
Cindy Cammack
Associate Director Admissions
Beverly Theye
Custodial Specialist FM and P Custodial Services
Hong Ha
Custodian II FM and P Custodial Services
Brian Lubker
Custodial Supv FM and P Custodial Services
Chad Lea
Lead Project Manager/Designer FM and P Facilities Plan and Construction
Douglas Maslonka
Custodian II FM and P Custodial Services
Carol Grunberg
Custodian II FM and P Custodial Services
Douglas Stephen
Custodian II FM and P Custodial Services
David Torquati
Locksmith FM and P Building Systems Maintenance
Charles Thorne
Irrigation Manager FM and P Landscape Services
Brano Karac
Custodian II FM and P Custodial Services
I Lewis Baker
Custodian II FM and P Custodial Services
Dale Edward McReynolds
Custodial Specialist FM and P Custodial Services
Barbara Dalton
Custodian II FM and P Custodial Services
Charles Dorse
Custodian II FM and P Custodial Services
Barry Christensen
Trades Manager FM and P Building Systems Maintenance
David Reinhardt
CST-Special Equipment/Complex Machine-Lead FM and P Building Systems Maintenance
Cain Dixon
Control Systems Tech-Access Controls FM and P Building Systems Maintenance
Bradley Muehling
Lead Project Manager/Designer FM and P Facilities Plan and Construction
Andrew Dierksen
O/S Temporary Worker
Andres Johnson
Building Systems Technician/Electronics FM and P Building Systems Maintenance
James Chalk Jr
Custodian II FM and P Custodial Services
Carmen Varejcka-Mcgee
Adviser Division of General Studies
Ho Ha
Custodian II FM and P Custodial Services
Chung Van
Custodian II FM and P Custodial Services
Brent Skeahan
Custodial Specialist FM and P Custodial Services
Dennis Adkins
Control Systems Tech FM and P Building Systems Maintenance
Eddie Banks
Control Systems Tech FM and P Building Systems Mai
Desa Cakic
Custodian II FM and P Custodial Services
Brian Glaze
Utility Operator III FM and P Utility Services
Benjamin Steinke
Custodian II FM and P Custodial Services
Catherine Leazer
Administrative Tech I FM and P Business Operations
Colin Flynn
Maint Mechanical III FM and P Utility Services
Aaron Epps
Project Manager/Designer FM and P Facilities Plan and Construction
Anne Devries
Project Manager/Designer FM and P Facilities Plan and Construction
Eric Whitney
Custodian II FM and P Custodial Services
Gabriel Hampton
Contr Systems Tech/Electrical SplstProj Ld FM and P Building Systems Maintenance
Duane Ruff
Facilities Services Coordinator FM and P Building Systems Maintenance
Bryan Ludemann
Building Systems Technician FM and P Building Systems Maintenance
Donald Harris
Custodian II FM and P Custodial Services
Douglas Winkler
Contr Systems Tech/Electrical SplstLead FM and P Building Systems Maintenance
Edward Bolejack
Building Serv Tech III FM and P Building Systems Maintenance
Carol Jacoby
Custodian II FM and P Custodial Services
Bruce Buren
Technician FM and P Utility Services
Allen Smith
Custodian II FM and P Custodial Services
Debbie Kutcher
Custodian II FM and P Custodial Services
Gary Lang
Electrician III FM and P Building Systems Maintenance
Deanna Yznaga
Custodian II FM and P Custodial Services
Bruce Effle
Utility Business Coordinator FM and P Utility Services
Cheryl Wolfe
Custodian II FM and P Custodial Services
Donald Puckett
Custodial Specialist FM and P Custodial Services
Donald Buresh Sr
Mechanic III FM and P Landscape Services
David Wemhoff
Contr Systems Tech/Electrical SplstProj Ld FM and P Building Systems Maintenance
Hernan Osorio
Carpenter II FM and P Building Systems Maintenance
Herman Paul
Technologist/Pipefitter/C FM and P Building Systems Mai
Barry Deal
Custodian II FM and P Custodial Services
Barbara Schafer
Custodian II FM and P Custodial Services
Brian Pospisil
Contr Systems Tech/Electrical SplstLead FM and P Building Systems Maintenance
Christopher Cromwell
Equipment Maint Tech II FM and P Custodial Services
David Lewis
Custodian II FM and P Custodial Services
Adam Stahr
Assistant Director Admissions
Dwight Duchek
Custodial Supv FM and P Custodial Services
Janet Joann Clegg
Custodian II FM and P Custodial Services
Dustin Kotik
Project Team Coordinator FM and P Facilities Plan and Construction
Brandon Turner
Tradesperson/Electrician II FM and P Building Systems Maintenance
Doyle Adams
Custodian II FM and P Custodial Services
Brian Bridges
Custodial Leader FM and P Custodial Services
Donald Chaffin
Custodian II FM and P Custodial Services
Don Wilson
Custodian II FM and P Custodial Services
Charles Gieseke
Custodial Area Manager FM and P Custodial Services
Alan Wedige
Project Manager/Designer FM and P Facilities Plan and Construction
Dennis Bontrager
Custodian II FM and P Custodial Services
Debbie Jo Amory
Custodian II FM and P Custodial Services
James Cherry
Custodian II FM and P Custodial Services
Joseph Broderick
Irrigation Technician FM and P Landscape Services
Jeffrey Culbertson
Manager FM and P Landscape Services
Gabriel Ives
Systems and Database Administrator FM and P Building Systems Maintenance
Draper John Palu
Process Controls Computer Engineer FM and P Building Systems Maintenance
Gregory Topp
Custodian II FM and P Custodial Services
Dinh Pham
Custodian II FM and P Custodial Services
Gerald Hillmann
Electrician III FM and P Building Systems Maintenance
Howard Clewell
Landscape Assistant FM and P Landscape Services
Glenn Martin
Supt Physical Plant FM and P Utility Services
Charles Flowerday
Custodian II FM and P Custodial Services
Donna Lee Martin
Area Manager/Project Coordinator and Relief Manager FM and P Custodial Services
Duane Hoffbauer
Mechanical III FM and P Landscape Services
Floyd Runge
O/S On Call Worker FM and P Landscape Services
Elaine Ziems
Custodian II FM and P Custodial Services
Edward Griggs
Custodian II FM and P Custodial Services
Lavergne Chramosta
Custodian II FM and P Custodial Services
Jeffrey Worrall
Custodial Supv FM and P Custodial Services
Jodi Vasquez
Custodian II FM and P Custodial Services
Larry Lyons
Custodian II FM and P Custodial Services
Lori Barnard
Time and Attendance Assistant FM and P Business Operations
Michael Lee Kepler
HVAC Technician II FM and P Building Systems Maintenance
Mitchell Ohnoutka
Electrician III FM and P Building Systems Maintenance
Kirby Baird
Manager FM and P Landscape Services
Lyubov Viktorovna Voznyuk
Custodian II FM and P Custodial Services
Matthew Rivers-Jellum
Builiding Systems Technician FM and P Building Systems Maintenance
Jeffrey Dowling
Refrigeration and Controls Technician FM and P Building Systems Maintenance
James Decamp
Manager, Special Projects FM and P Building Systems Maintenance
Mitchell Fitzwater
Custodian II FM and P Custodial Services
Mary Smith
Custodian II FM and P Custodial Services
Robert Eschliman
Design Drafter FM and P Facilities Plan and Construction
Orville Oxford
HVAC Technician II FM and P Building Systems Maintenance
Nyariek Jock
Custodian II FM and P Custodial Services
Kenneth McKillip
Custodian II FM and P Custodial Services
Liem Tran
Custodian II FM and P Custodial Services
James Pinkerton
Project Manager/Designer FM and P Facilities Plan and Construction
Rita Remmers
Custodial Specialist FM and P Custodial Services
James Hines
Senior Program/Analyst School of Natural Resources
Mark Wellsandt
Control Systems Tech/Elec Specialist FM and P Building Systems Maintenance
Rick Abel
Control Systems Tech/Alarm Systems FM and P Building Systems Maintenance
Lien Nguyen
Dining Service Custodian HSS Dining Service
Steven Robinson
O/S On Call Worker Parking and Transit Services
Richard Laursen
Custodial Specialist FM and P Custodial Services
Sean White
Custodian II FM and P Custodial Services
Robert Dittrich
Control Systems Tech FM and P Building Systems Maintenance
Linda Kay Cowdin
Manager of Real Estate Properties FM and P Facilities Plan and Construction
John Slater
Custodian II FM and P Custodial Services
Laurence Ballard
Nursery Supervisor FM and P Landscape Services
Rosemary Neemann
Custodian II FM and P Custodial Services
Paul Healy
Custodian II FM and P Custodial Services
Larry Peters
Control Systems Tech FM and P Building Systems Maintenance
Lee Pruneda
Custodian II FM and P Custodial Services
Steven Garrison
Custodial Leader FM and P Custodial Services
Robert Parham
Chemical Specialist FM and P Utility Services
Toby Casper
Custodian II FM and P Custodial Services
Ricky Wessel
Custodian II FM and P Custodial Services
Jenifer Ryan
Custodial Specialist FM and P Custodial Services
La Cu Nguyen
Custodian II FM and P Custodial Services
Kennan Kennedy
Equipment Repair Supervisor FM and P Custodial Services
William Noel
Custodial Specialist FM and P Custodial Services
Thomas McMahon
Custodian II FM and P Custodial Services
Matthew Klipfel
Custodian II FM and P Custodial Services
Wesley Watson
Custodian II FM and P Custodial Services
Kevin Herr
Project Manager/Designer FM and P Facilities Plan and Construction
Lee Wittstruck
Custodial Specialist FM and P Custodial Services
Omar Rashsho
Custodian II FM and P Custodial Services
Kevin Chesnut
Area Supervisor FM and P Landscape Services
Lester Schoen
Custodial Leader FM and P Custodial Services
Roger Whiteside
Custodian II FM and P Custodial Services
Richard Firebaugh
Building Code Official FM and P Facilities Plan and Construction
Lynn Kennedy
Custodian II FM and P Custodial Services
John Luther
Custodian II FM and P Custodial Services
Patricia Mueller
Office Associate FM and P Landscape Services
Marvin Potter
Structural Maintenance Tech Lead FM and P Building Systems Maintenance
Michael Wilson II
Custodian II FM and P Custodial Services
Ross Davison
Custodian II FM and P Custodial Services
Stan Paczkowski
Area Supervisor FM and P Landscape Services
William Robert Jonas
Custodial Supv FM and P Custodial Services
Lanny Goering
Custodial Specialist FM and P Custodial Services
Thanh Truong
Custodian II FM and P Custodial Services
Anh-Loan Thi Vo
Custodian II FM and P Custodial Services
Larry Burgess
Control Systems Tech/Lab Vent Systems FM and P Building Systems Maintenance
Scott McDonald
Custodian II FM and P Custodial Services
Michael Gadeken
High Voltage Electrician FM and P Utility Services
Tracey Book
Custodian II FM and P Custodial Services
Virginia Rekart
Custodian II FM and P Custodial Services
Timothy Coatney
Area Supervisor FM and P Landscape Services
Michelle Dipple
Area Supervisor FM and P Landscape Services
Kirstin Frosheiser
Technologist-Access and Controls Operator FM and P Building Systems Maintenance
Troy Lapointe
Custodial Supv FM and P Custodial Services
Warren Lauritzen
Engineer FM and P Building Systems Maintenance
Rama Prasad Cheruku
Mapping/GIS Specialist FM and P Utility Services
Michael Rush
Custodian II FM and P Custodial Services
Richard Wahl
Construction Manager FM and P Landscape Services
Ricky Nelson
Manager FM and P Building Systems Maintenance
Matthew Stamm
Energy Engineer FM and P Building Systems Maintenance
Ronald Peters
Control Syst Engineer/Project Manager FM and P Building Systems Maintenance
Rodney Engelbart
Custodian II FM and P Custodial Services
Sharon Kivela
Custodial Specialist FM and P Custodial Services
Steven Soper
Assistant Director of Information Management Admissions
Suzanne Kerr
Custodial Supv FM and P Custodial Services
Russell Mueller
Custodian II FM and P Custodial Services
Tom Ament
Lead Building Systems Technician FM and P Building Systems Maintenance
Michael Noonan
Custodian II FM and P Custodial Services
Mark Eiting
Electrician III FM and P Building Systems Maintenance
Michael Huerta
Construction Inspector FM and P Facilities Plan and Construction
Paul Linder
Custodian II FM and P Custodial Services
Michael Boyes
Custodial Supv FM and P Custodial Services
Toni Flewelling
Custodian II FM and P Custodial Services
Vernon Kuhn
Control Syst Tech FM and P Building Systems Maintenance
Vladimir Cakic
Custodian II FM and P Custodial Services
Tuan Thai
Custodian II FM and P Custodial Services
Terry Thelen
Custodial Specialist FM and P Custodial Services
Thomas Aspinall
Custodian II FM and P Custodial Services
Steven Karre
Custodian II FM and P Custodial Services
Susan Budler
Operations Manager FM and P Landscape Services
Kim Kramer
Access Control Tech/Inventory Lead FM and P Building Systems Maintenance
Janet Lee Reid
Custodian II FM and P Custodial Services
Jeffry Lamp
Assistant Manager FM and P Building Systems Maintenance
Kirk Kluver
Assistant Dean of Admissions College of Law
Nathan Walla
Custodial Area Manager FM and P Custodial Services
Laurel Jinright
Staff Secy II FM and P Custodial Services
Jennifer Heap
Architectural Design Drafter FM and P Facilities Plan and Construction
James Walters
High Voltage Electrician FM and P Utility Services
Stephen Kinnett
Custodian II FM and P Custodial Services
Scott Foltz
Custodial Supv FM and P Custodial Services
William Humm
Building Systems Technician FM and P Building Systems Maintenance
Vernice Foster
Custodian II FM and P Custodial Services
Terry Nepper
Custodian II FM and P Custodial Services
Janice Fulmer
Custodial Area Manager FM and P Custodial Services
Paul Pribil
Custodian II FM and P Custodial Services
Nguyet Dao
Custodian II FM and P Custodial Services
Tammie Moore
Financial Specialist FM and P Business Operations
Marilee Gunning
Custodian II FM and P Custodial Services
Sarah Gloden Carlson
Lecturer/T College of Law
Margaret Miller
Manager FM and P Facilities Plan and Construction
Nick Callaghan
Equipment Maint Tech II FM and P Custodial Services
Michael Alm
HVAC Technician II FM and P Building Systems Maintenance
James Dolton
Trades Specialist-Carpenter FM and P Building Systems Maintenance
Laura Rife
Project Team Coordinator FM and P Facilities Plan and Construction
Karen Dettmann
Custodian II FM and P Custodial Services
Luis Fajardo Linares
Custodian II FM and P Custodial Services
Larry Pierce
Custodian II FM and P Custodial Services
John Green Jr
Area Supervisor FM and P Landscape Services
Jeanette Fisher
Secretarial Specialist FM and P Administration
Zlata Nedic
Custodian II FM and P Custodial Services
Joseph Goodwater
Project Manager/Designer FM and P Facilities Plan and Construction
Janice Hostetler
Graduate Admissions Director Graduate Studies
Joel Tabor
Area Supervisor FM and P Landscape Services
Jerry Scarlett
Carpenter II FM and P Building Systems Maintenance
Joseph Vrtiska
Custodial Area Manager FM and P Custodial Services
Jeremy Williams
Custodial Specialist FM and P Custodial Services
William James
Custodial Supervisor FM and P Custodial Services
Johnny Montoya Vazquez
Building Systems Technician FM and P Building Systems Maintenance
Jerome Reimer
Area Supervisor FM and P Landscape Services
Judy Prochaska
Cler Assistant II FM and P Utility Services
Judy Douthit
Staff Secy III FM and P Business Operations
Jerry Henrichs
Contr Systems Tech/Electrical SplstLead FM and P Building Systems Maintenance
John Heacock
Project Manager/Designer FM and P Facilities Plan and Co
James Lehn
Custodial Area Manager FM and P Custodial Services
Joyce Dolson
Custodial Leader FM and P Custodial Services
William Peters
Control Syst Tech FM and P Building Systems Maintenance
Jack Johnston
Custodian II FM and P Custodial Services
Theodore Weidner
Vice Chncl for Faculty Management
Marjorie Kostelnik
Dean
Terry Stentz
Dean/Department Head/Professional/Assistant or Associate Professional
Shawn Languis
Drafting and GIS Technician Institutional Research and Planning
Craig Munier
Director Scholarship and Financial Aid
Caroline Routh
Assistant Director Scholarship and Financial Aid
Jessica Jonson
Director, Institutional Assessment Ofc of Dean-Undergraduate Studies
Raymond Moore
Associate Dean College of Engineering
Susan Frodyma
Assistant Director Scholarship and Financial Aid
Deana Unger
Associate Director Scholarship and Financial Aid
Kay Dinkelman
Associate Director Scholarship and Financial Aid
Jolene Tederman
Assistant Director Scholarship and Financial Aid
Debra Augustyn
Assistant Director Scholarship and Financial Aid
Tasha Everman
Assistant Dean and Director of Career Services College of Law
Pamela Peters
Project Manager Comm Information Technology
Amy Metzger
Data Center Manager
Darin Dolberg
Network/Systems Administrator
Steve Westerholt
Information Technology Department Manager
Dale Sinkleson
Senior Network Admin
Terry Bockstadter
Manager Help Desk Comm Information Technology
Daniel Moser
Manager Comm Information Technology
Jane-Stewart Engebretson
Communications and Marketing Manager College of Engineering
Bill Brush
Information Systems Manager
Terry Mader
Professor Extension Beef Specialist
Anthony Starace
Professor, Department of Physics and Astronomy
Shripat Kamble
Section F Representative
Sunny Deon Smallwood
Associate Head Coach-Womens Basketball, Athletics
Marjorie Langell
Professor of Chemistry
Valerie Egger
Administrative Assistant
Norman Braaten
Director, Sponsored Programs, Pre-Award
Craig Allen
Unit Leader
Laura Frey
College Relations Director
Paul Horton
Alumni Development Director
Gregg Rothermel
College Professor-Dale M Jensen Chair, Computer Science and Engineering
Jeanne Wicks
Director of Sponsored Programs Sponsored Programs
Gordon Karels
Chairperson Finance
Richard Goodman
Research Professor Food Science and Technology
Lynne Smejdir
Financial Coordinator IANR Finance and Personnel Office
Peter Stewart
Database Analyst
Mardi Bonner
Clerical Assistant
John Christensen
Chancellor Omaha Campus
Erik Johnson
Assistant Director of Information Management Admissions
John Harper
Manager Electrical Services FM and P Building Systems Maintenance
Seth Meranda
User Experience Architect Office of University Communications
Gregory Turner
Manager FM and P Building Systems Maintenance
Amber Hunter
Associate Dean Admissions
Kelly Lindsay
Assistant Director of Information Management Admissions
Laura Damuth
Director, Ugrad Research/Fellowship Advisor Ofc of Dean-Undergraduate Studies
Melanie Rene Kellogg
Assistant to the Dean College of Education and Human Sci
Nancy Mitchell
Director of General Education Ofc of Dean-Undergraduate Studies

Additional Info and Employees

The University of NebraskaLincoln is a public research university located in Lincol

unl.edu Emails

Sign up to get full access to all the unl.edu emails we have.

r***@unl.edu
v***@unl.edu
d***@unl.edu

m***@unl.edu
a***@unl.edu
j***@unl.edu

k***@unl.edu

b***@unl.edu

c***@unl.edu
e***@unl.edu

Find emails for Univ of Nebraska - University of Nebraska executives, including the Chief Executive Officer, Chief Financial Officer, and Chief Marketing Officer.