Want to find Targeted B2B leads? Slice and dice from over 84 million business prospects across 675+ industries, 400+ technologies, ad spend, and much more. Try it now for FREE!

How it works video / FAQ

Education Service Center Region 20

123,351

Company Description: Education Service Center, Region 20. 1314 Hines Avenue, San Antonio, TX 78208

1314 Hines San Antonio, TX 78208-1816
http://www.esc20.net
(210) 370-5200

Industries: Education Management

Technologies: Education Service Center Region 20 is using 2 Technologies.

Employees: We found 0 verified contacts and 220 unverified employees.

Social Media: Education Service Center Region 20 has 84 social media shares and likes.

We have 14 emails for Education Service Center Region 20.

Social Media

Web Server Technology

IIS
Internet Information Services (IIS) for Windows Server is a flexible, secure and manageable Web server used for hosting anything on the internet.

Frameworks Technology

ASP.NET
ASP.net is a free web framework for creating websites, apps, and services using HTML, CSS and JavaScript

Unverified Contacts

These are contacts we've discovered through publicly available sources and might be outdated.
Use our PerfectLink™ Contact Finder to verify contacts.

Name
Title
Email
Phone
Richard Zotz, Jr.
Webmaster
Thomas Evans
Help Desk Analyst
Al Humensky
Systems Programmer
Al Ovalle
Systems Programmer
Susan Barnes
Programmer & Analyst
Annette Beard
Programmer & Analyst
John McCauley
Associate Director - Information Technology
Jeffrey Stone
Associate Director - Business
Michael Peterson
Facilities Director
Kathy Efird
Systems Analyst
Al Cazares
Education Specialist
Jerry Smith
Database Administrator
Ronny Beard
Executive Director
J. Dunevant
Office Manager
James Metzger
Purchasing Manager
Amanda Fernandez
Information Technology
John Vinson
Information Technology/Internet Support Specialist
George Davis
Director-Instructional Technology
Robert Wyatt
Network Systems Manager
Jesse Bonilla
BRAILLE Services
Joan Hartung
PEIMS Coordinator
Larry Rodriguez
CRCG
Dan Gomez
GUIDANCE/COUNSELING
James Dickens
Information Technology/Internet Support Specialist
Terry Smith
Executive Director
Ginger Jenke
Information Technology/Internet Support Specialist
Susan Ulrich
Migrant Tutor Certified PT
Irm... Romero-Gonzalez
Class Monitor
Paul Neuhoff
Component Director
Dwayne Daniels
Analyst Programmer
Sheila Collazo
PERFORMANCE-BASED Monitoring
Melissa Salazar
Facilitator II
Mireya Soria
Instructor I AE PT
Andrea Vasquez
Instructor I AE PT
Jane Weekley
Instructor I AE PT
Sharon Smith
Migrant Tutor Certified PT
Michelle Zamora
Educational Specialist
Jo Ann Wallace
Component Director iTCCS Programming Services
Joseph Villarreal
Instructor I AE PT
Ivan Wilson
Instructor I AE PT
Jeff Goldhorn
Staff Development Coordinator
Jesse Gaudard
Systems Programmer I
Casandra Morrison
Child Abuse Specialist
Tony Talamantez
Instructor I AE PT
Ken Book
Director Special Education K-12
Annette Wong
Instructor Title I PT
Susanna Garza
Sales and Marketing
Jamie Dunevant
Office Manager II
Sherrie Routin
Educational Specialist Critical Area
Peggy Gonzales
Technician Living Science
Sylvia Humes
Instructor I AE PT
Dolores Sendejo
Educational Specialist
Concepcion Luna
Classroom Aide AE PT
Dawn Poses
Migrant Tutor Certified PT
Stephanie Pineda
Classroom Aide AE PT
Holly Lester
Instructor I AE PT
Jasmine McGinnis
Classroom Aide AE PT
Juan Olivares
Migrant Tutor Certified PT
Jennifer Osborn
Instructor I AE PT
Kay Lynch
Migrant Tutor Certified PT
Crissa Keller
Migrant Tutor Certified PT
Jessica Llanas
Classroom Aide AE PT
Silvia Mendoza
Migrant Tutor Certified PT
Lesly Revels
Classroom Aide AE PT
Gabriel Martinez
Migrant Tutor Certified PT
Melissa Simmons
Migrant Tutor Certified PT
Liliana Lopez
Instructor I AE PT
Louisa Silva
Migrant Tutor Certified PT
Veronica Molina
Class Monitor
David Neri
Instructor I AE PT
Mavis Nichols
Instructor I AE PT
Elizabeth Rice
Migrant Tutor Certified PT
Allison Jacob
Instructor I AE PT
Delisa Rodriquez
Classroom Aide AE PT
Claudia Martinez
Facilitator II
Mary Gray
Instructor I AE PT
Luz Colunga
Instructor I AE PT
Luz Herrera
Office Assistant
Sharon Constancio
Migrant Tutor Certified PT
Nikki Aktines
Office Assistant
Elizabeth Boyd
Instructor I AE PT
Noemi Gonzalez
Instructor I AE PT
Erika Flores
Instructor I AE PT
Lynne Arch
Instructor Title I PT
Faye Clegg
Instructor I AE PT
Billie Brown
Educational Specialist
Gretchen Elkins
Educational Specialist
Hether Brumage
Instructor I AE PT
Marlese Hodge
Classroom Aide AE PT
Eduardo Campos
Instructor I AE PT
Denise Lindquist
Migrant Tutor Certified PT
Nicole Deleon
Instructor Title I PT
Gary Chambers
Instructor I AE PT
Odyssey Dailey
Instructor I AE PT
Rosalinda Gonzales
Instructor I AE PT
Jenice Dames
Educational Specialist Critical Area
Willie Castillo
Migrant Tutor Certified PT
Gloria Garcia
Office Assistant
Maria Garza
Migrant Tutor Certified PT
Maria Arredondo
Classroom Aide AE PT
Andrew Besa
Migrant Tutor Certified PT
Garry Hamilton
Business and Human Resources Services
Wesley Wes Stevens
Coordinator II
Diana Felux
Business and Human Resources Services
Jason Alvear
Food Purchasing and School Safety Assistant
Diana Driggers
Discipline Management
Debbie Book
Purchasing Specialist
Laura Pace-Hopkins
Instructor I, AE PT
Shannon Hello
Education Specialist, Instructional Tech
Pat Brown
Child Nutrition Coordinator
Daniel Gomez
Counseling Specialist
Jennifer Beardsall
Office Assistant
Charles Wimett
Information Technology
Sri Billa
Application Administrator
Briana Green
Human Resources Admin
Cheri Hendrick
TEST Coordinator
De... Drummond-Estlack
CHARTER SCHOOLS
Larry Stavinoha
FIELD Service Agent
Patricia Lopez
Business and Human Resources Services
Margaret Ma... Salazar
Educational Specialist Supervisor
Sharon Jonas
Co-Operations Purchasing
Mary Symm
Director Child Nutrition
Gerardo Arispe
GIFTED and TALENTED
Judi Sparks
Peims Coordinator
Deborah Deb... Janysek
Instructor I, AE PT
Carol Hodson
Family Services Associate, FSC
Jim Metzger
Purchasing Agent
Richard Loeffler
Educational Specialist
Ramona Delett
Business and Human Resources Services
Joseph Hilderbran
Educational Specialist
Karen Karey Jakobs
Analyst Programmer
Randy Casteel
Business Driver Training Coordinator
Ed Vara
Staff Development Coordinator
Carolyn Jendrzey
Instructor I, AE PT
Margarita Jannell
Class Monitor
Hunter Shelby
Educational Specialist
Velma Reesie Howell
Office Manager II
Ruthie Kneupper
Career and Technical Education Specialist
Shuqing Grace Wang
Database Administrator II
Deanna Higginbotham
Office Assistant
Jeffrey Jeff Looff
Technical Support Specialist
Anna Fiorello
Computer Operator III
Kathy Cervantez
Teacher JOB Placement Center
Norman Randolph
Network/Systems Administrator
Jan Dunevant
Secretary to Executive Director
Kimberl... Baumgardner
Parent Involvement Coordinator
Mary Jeatran
Braille Proofreader
Juanita Jan... Maspero
Data Clerk II
Eddie Mc Cadney
Reservations Clerk
Rachel Morales
Educational Specialist
Jazmine Martinez
Data Clerk II
Salua Lara
Classroom/Data Clerk I, AE PT
Jacklyn Martin
Supervisor I, AE PT
Teresa Lemus
Supervisor I, AE PT
Mary Klebig
Office Assistant
Olga Marrero
Classroom/Data Clerk I, AE PT
Zanelle Martinez
Classroom/Data Clerk I, AE PT
Leida Morales
Office Assistant
Johnnie John Kerr
Educational Specialist
Anne Munk
Instructor I, AE PT
Mark Nagus
Instructor I, AE PT
Monice Kretzschmer
Educational Specialist
Vadean Dee Kosub
Office Assistant
Rita McSorley
Instructor I, AE PT
Kristen ... Krzywonski
Operations Assistant
Ana Knodell
Instructor, Title I PT
Diana Klepac
Facilitator II
Amelia Medellin
Family Services Associate, FSC
Manuel Gil... Martinez
Van Driver
Beatris Manriquez
Classroom/Data Clerk I, AE PT
Henry Munk
Instructor I, AE PT
Alvina Muniz
Instructor I, AE PT
Angelica Montano
Instructor I, AE PT
Herminia Saldivar
Office Manager III
Annette Venegas
Educational Specialist
Jonathan Wilson
Instructor I, AE PT
Edward Ed Vara
Component Director
Deanna Pearl
Educational Specialist
Frankie Twardowski
Instructor, Title I PT
Olga Villareal
Classroom/Data Clerk I, AE PT
Carolyn Rhodes
Office Assistant
Terri Parker
Clerk/Animal Handler
Lynda Urban
Instructor I, AE PT
Norma Ortiz
Office Manager I
Kelly Reifenberg
Educational Specialist
Charles Orise
Supervisor I, AE PT
Elizabeth Peche
Instructor, Title I FT
Marga... Vanlandingham
Office Assistant
Laura Miller
Educational Specialist
Michele Salinas
Educational Specialist
Steve Pekarsky
Instructor I, AE PT
Sylvia Monreal
Facilitator II
Berta Salinas
Facilitator II
Jennifer Moni... Osuna
Classroom/Data Clerk I, AE PT
Alfred Al Ovalle
Systems Programmer III
Elva Villareal
Instructor I, AE PT
Cynthia Minica
Classroom/Data Clerk I, AE PT
Kimberly Vinton
Educational Specialist Supervisor
Sherri Wrather
Instructor I, AE PT
Kimiko Washburn
Educational Specialist Supervisor
Carol Dale Wright
Quality Assurance Analyst
Lucinda Saldana
Classroom/Data Clerk I, AE PT
Jo Wallace
Component Director
Emma Zepeda
Classroom AIDE, AE PT
Julianne Julie Webb
Educational Specialist
Kelly Woodiel
Educational Specialist
Cara Wyly
Educational Specialist
Valerie Zapata
Classroom/Data Clerk I, AE PT
Christine Volkmann
Quality Assurance Analyst
Cynthia Cy... Zaragoza
Educational Specialist
Lori Williams
Office Assistant
Laura Yelk
Instructor, Title I PT
Mary Neitzel
Operations Manager Facilities and Registration Support
Wayne Parker
Director of Systems Operations
Jeff Stone
Associate Director-Business and Human Resource Ser
Melissa Stahl
Office Manager
John Mccauley
Management Vice President
Michelle Deatley
Director of Human Resources
Vivian Seki
President Education Service Center Braille Coordinator
Ed Smith
Regional Network Manager

esc20.net Emails

Sign up to get full access to all the esc20.net emails we have.

d***@esc20.net
r***@esc20.net
M***@esc20.net

J***@esc20.net
h***@esc20.net

1***@esc20.net
c***@esc20.net
m***@esc20.net

j***@esc20.net

s***@esc20.net
t***@esc20.net

Find emails for Education Service Center Region 20 executives, including the Chief Executive Officer, Chief Financial Officer, and Chief Marketing Officer.